Watch videos with subtitles in your language, upload your videos, create your own subtitles! Click here to learn more on "how to Dotsub"

Merci, Lady FO232 (part 1 of 2, made with Spreaker)

0 (0 Likes / 0 Dislikes)

Video Details

Duration: 15 minutes and 1 second
Country:
Language: Polish
License: Dotsub - Standard License
Genre: None
Views: 1
Posted by: sowa on Mar 19, 2015

Source:
http://www.spreaker.com/user/sowa1/merci_lady_fo232

(...)Czy Młodzież Polska nie powinna raczej manifestować przed ambasadą USA przeciwko obowiązkowi kupowania przez red. Sakiewicza wiz do Stanów Zjednoczonych, podczas gdyby ten Sakiewicz był obywatel stowarzyszonego zaledwie z Unią Europejską Izraela jak Bartoszewski, który w dodatku jest na etacie podwójnym u Tuska bo i rencista nie zasłużony, państwowy i minister od nie mówienia nigdy nic nowego...?

Byłem w ostatnich dniach w Londynie i tam zachwiałem się niespodzianie w hali boisk treningowych ze sztuczną murawą i podeszła do mnie z troską ciemnoskóra dziewczyna ze służby ochrony obiektu pytając, czy dobrze się czuję? - OK, merci, Chérie - odparłem Lady, albowiem nie wiedziałem jeszcze wtedy, że już mnie zawiało i że będę wnet leczony antybiotykami, natomiast wdzięczność moja w stosunku do zatroskanej bezinteresownie o nie znanego jej, obcego starca spowodowała, że przypomniał mi się wraz wiersz zapamiętany w dzieciństwie na Węgrodzie w Czeladzi; z góry proszę wybaczyć ew. błędy wymowy, pamięć ludzka jest jak to się mówi zawodna:

in england iz do a sztot lester
in london iz do aza skwer (....)
http://sowa.quicksnake.net/poetry/Merci-Lady-FO232-Stefan-Kosiewski-Zarys-Estetyki-Chazarow

Caption and Translate

    Sign In/Register for Dotsub above to caption this video.