Watch videos with subtitles in your language, upload your videos, create your own subtitles! Click here to learn more on "how to Dotsub"

The Top10

0 (0 Likes / 0 Dislikes)
Merhaba, ben Rebecca Pilver. Willington, Connecticut' da 4. sınıf öğrencileri ile çalışıyorum. Öğrencilerimin geçen yıl hazırlamış olduğu "top ten" adlı projeyi sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İlk olarak sizlere okulumuzun teknolojik imkanlarından kısaca bahsetmek istiyorum. Hall Memorial Okulu Connecticut eyaletinin kuzeydoğusunda yer alan bir devlet okuludur. Geçen yıl sınıfımda 21 dördüncü sınıf öğrencisi ile çalıştım. Okulumuz kablolu ve kablosuz olmak üzere hızlı bir internet erişimine sahiptir. Sınıfımda bir akıllı tahta, iki masaüstü ve birçok dizüstü bilgisayar bulunmaktadır. Okulumuz, içinde 25 bilgisayar ve 2 laptop masası bulunan bir medya merkezine sahiptir. Ayrıca sınıfımızda 40 ipad'lik 2 ipad şarj cihazı da bulunmaktadır. Top ten projesi, öğrencilerin 21. yüzyılın okuryazarlığını kazanmaları için geliştirilmiş entegre dil eğitiminin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sunumda, sizlere öncelikle "top ten wiki" konusundan bahsedeceğim ve sonra geriye dönüp aşamalarını göstereceğim. Umarım bu sunumdan yeni fikirler edinebilir ve müfredatlarınıza dahil edersiniz. İşte bu "top ten wiki". Bu blog benim dördüncü sınıf öğrencilerimin ortak çalışmaları sonucu oluşturuldu. Blog, öğrencilerin okyanuslarda yaşayan en büyüleyici ve tehlikeli hayvanın hangisi olduğu ile ilgili görüşlerini yansıtmaktadır. Bu hayvanlar öğrencilerim tarafından oluşturulmuş bazı kriterlere göre sınıflandırılmıştır. Blogun takipçilerinden istenen bu sınıflamaya katılıp katılmadıklarını belirtmek ... ve hangi okyanus canlısının kendilerine göre birinci sırada yer aldığını oylamalarıdır. Bu canlılardan her birinin kendisine ait bir profil sayfası bulunmaktadır. Bir örnek vermek gerekirse; Profil sayfaları benzer bir biçimde oluşturulur. Profilde canlının doğal yaşam ortamı, davranışı, fiziksel özellikleri, beslenme şekli ve hayat tarzı ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Video Details

Duration: 18 minutes and 39 seconds
Country: United States
Language: English
Producer: Rebecca Pilver
Views: 510
Posted by: k12online on Oct 11, 2010

See how Web 2.0 tools and 21st century literacies are woven into a project-based Language Arts unit. In this video you will learn about the learning activities that led up to the culminating product, The Top 10 Wiki. The Top 10 unit is aligned to standards, big ideas and essential questions, and integrates a variety of instructional strategies both off line and on line. Although the work you will view was done by 4th grade students, this model could be applied across the grade levels.

Caption and Translate

    Sign In/Register for Dotsub to translate this video.