Watch videos with subtitles in your language, upload your videos, create your own subtitles! Click here to learn more on "how to Dotsub"

Gwiazda Wigilijna FO231 Didaskalia (part 1 of 2, made with Spreaker)

0 (0 Likes / 0 Dislikes)

Video Details

Duration: 15 minutes and 1 second
Country:
Language: Polish
License: Dotsub - Standard License
Genre: None
Views: 1
Posted by: sowa on Mar 19, 2015

Source:
http://www.spreaker.com/user/sowa1/gwiazda_wigilijna_fo231_didaskalia

...Nie wtajemniczałem rozmówcy we wiedzę o gwiazdach, jak to się mówi.: dla dobra Sprawy, zważywszy natomiast, że zrodzony zostałem w miasteczku Czeladź w Dzień Wigilijny, 24 grudnia przed 60 laty, długo zaprawdę myślałem już dawno o niezwyczajnych zjawiskach na niebie, o których pisał m.in. Shekespeare.

Globe-center-1

Ot, choćby Gwiazdka Wigilijna, którą pierwszy dojrzał chyba i opisał właściwemi słowy astronom Tycho de Brahe żyjący w XVI w. jako nie tego rodzaju gwiazdę, co wszystko świecące na nieboskłonie, ale o wiele bardziej prawdopodobnie jako Boga jedyne w swoim rodzaju i godne podziwu dzieło. Jakiego zaś rodzaju i właściwości było to dzieło, tego nie było dane ludzkości poznać, ponieważ Gwiazda Wigilijna stała poza prawami natury i była bez żadnych wątpliwości nie mającym sobie równego, bezpośrednim dziełem Boga. Taka też jest Gwiazda Wigilijna w Herodach, które piszę i zawieszam od pewnego czasu w internecie, by prowadzić ludzi do Boga w stajence.

Z Panem Bogiem
Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski

http://sowa.quicksnake.es/HERODY-Herodenspiel-von-Stefan-Kosiewski/Gwiazda-Wigilijna-FO231-HERODY-Herodenspiel-von-Stefan-Kosiewski-20130913-Didaskalia

Caption and Translate

    Sign In/Register for Dotsub above to caption this video.